واتر پمپ تویوتا

آگهی فروشندگان واتر پمپ تویوتا

واتر پمپ تویوتا

 

در این صفحه اطلاعات فروشندگان واتر پمپ تویوتا در مدل های مختلف قرار گرفته است و شما می توانید برای تهیه این قطعه از لوازم یدکی تویوتا روی هر آگهی کلیک کنید و نسبت به استعلام قیمت واتر پمپ تویوتا اقدام نمایید. اینفویدک سایت آگهی فروشندگان و  فروشگاه لوازم یدکی خودرو می باشد.

یکی دیگر از اجزا مهم سیستم خنک کاری خودروهای تویوتا، واتر پمپ تویوتا می باشد. وظیفه کلی این قطعه ایجاد جریان مایع موجود در رادیاتور ( چه ضد یخ چه ضد جوش ) در سیستم خنک کننده خودروها می باشد. بعد از روشن شدن خودرو، واتر پمپ به صورت مداوم مایع خنک کننده را به دور محفظه موتور و سیلندرها انتقال داده و سپس مایع داغ شده را مجدد به رادیاتور بر می گرداند تا توسط فن خنک شود.

چرخش واتر پمپ در اکثر خودروها توسط تسمه تایم صورت می گیرد. البته در بعضی از خودروها یک تسمه کمکی به پولی سر واتر پمپ متصل می شود و پروانه درون آن را به چرخش در می آورد. 

واتر پمپ تویوتا مثل سایر خودروها به دلیل اینکه به صورت مداوم کار می کند و فشار زیادی رویش است ممکن است خراب شوند. قسمت آب بندی و پره های داخلی واتر پمپ معمولا بیشترین خرابی را متحمل می شوند. از جمله خرابی های عمده پره های داخلی واتر پمپ، اکسیده شدن این پره ها می باشد. استفاده از ضد یخ به دلیل خواص ضد خورندگی و اکسید شدگی برای محافظت از پره های واتر پمپ توصیه می شود.

 

دلایل خرابی واتر پمپ تویوتا

همانطور که میدانید در صورت خرابی واتر پمپ تویوتا اولین قسمتی که ممکن است آسیب ببیند، واشر سر سیلندر تویوتا است و ممکن است باعث سوختگی این قطعه شود. خودروهایی که واشر سر سلیندرشان دچار سوحتگی شود با افت قیمت شدیدی مواجه خواهند شد. 

مهمترین دلایل خرابی واتر پمپ تویوتا شامل :

 1. نبودن ضدیخ در سیستم خنک کننده خودرو
 2. زنگ زدگی پره های واتر پمپ
 3. وجود خوردگی در واتر پمپ ( قسمت دنده های آن )
 4. یخ زدن آب درون موتور

البته توجه کنید که ممکن است ضدیخ درون سیستم خنک کننده باشد ولی به دلیل عدم کیفیت باعث خرابی واتر پمپ تویوتا شود.

 

علائم خرابی واتر پمپ تویوتا

بعد از دانستن دلایلی که باعث خرابی واتر پمپ در خودروهای تویوتا می شود، حال مهمترین نشانه های خرابی واتر پمپ های تویوتا را بررسی می کنیم :

 • شنیده شدن صدای ناله مانند
 • خروج بخار از موتور خودرو
 • نشتی مایع خنک کننده
 • داغ شدن موتور
 • نوسانات دمایی موتور

این 5 نشانه از جمله مهمترین علائم خرابی واتر پمپ ها می باشد.

 

چه زمانی واتر پمپ تویوتا را تعویض کنیم ؟

معمولا هر 100/000 کیلومتر یا 1.5 تا 2 سال بهترین زمان برای تعویض واتر پمپ به خصوص در خودروهای تویوتا می باشد. همچنین بهتر است به صورت دوره ای این قطعه را نیز بررسی کنید.

 

خرید واتر پمپ تویوتا

اگر نیاز به خرید واتر پمپ تویوتا داشتید می توانید از لیست آگهی های ثبت شده در این صفحه استفاده نمایید. کافیست روی آگهی ها کلیک کرده و با فروشندگان این قطعه تماس بگیرید.

 

فروش واتر پمپ تویوتا

اگر فروشنده قطعات و لوازم یدکی خودروهای ژاپنی مثل تویوتا هستید نیز می توانید اطلاعات فروشگاه خود را در اینفویدک ثبت کنید و فروش واتر پمپ تویوتا و سایر قطعات این خودرو را انجام دهید. کافیست روی دکمه ثبت آگهی کلیک کنید و مشخصات خود را وارد نمایید.

 

قیمت واتر پمپ تویوتا

قیمت قطعات مختلف خودروهای تویوتا از جمله قیمت واتر پمپ تویوتا بستگی ویژه ای به قیمت ارز دارد چرا که قطعات این خودرو به صورت وارداتی می باشد. پس برای اطلاع از قیمت واتر پمپ در خودروهای مختلف تویوتا لطفا با آگهی دهنده ها تماس بگیرید.

 

در اینفویدک واتر پمپ مربوط به چه مدل هایی از تویوتا را می توان پیدا کرد ؟

با توجه به گستردگی قطعات تویوتا و مدل های مختلف این شرکت خودروسازی، بهتر است با آگهی دهنده ها تماس بگیرید. به طور کلی واتر پمپ خودروهای تویوتا شامل مدل های زیر می باشد :

 1. واتر پمپ تویوتا کمری
 2. واتر پمپ تویوتا کرولا
 3. واتر پمپ تویوتا لندکروز
 4. واتر پمپ تویوتا پرادو
 5. واتر پمپ تویوتا یاریس
 6. واتر پمپ تویوتا پریوس
 7. واتر پمپ تویوتا فوررانر
 8. واتر پمپ فورچونر
 9. واتر پمپ هایلوکس
 10. واتر پمپ CHR
 11. واتر پمپ GT86
 12. واتر پمپ هایس
 13. واتر پمپ راوفور
 14. واتر پمپ اف جی کروز
 15. واتر پمپ سلیکا
 16. واتر پمپ کرونا
 17. واتر پمپ کریسیدا
 18. واتر پمپ آریون
 19. سوپرا
 20. سولارا
 21. کارینا
 22. کراون
 23. و …

لینک های مفید :

واتر پمپ تویوتا

keyboard_arrow_up